Gerbiami tėveliai, informuojame, kad Vilniaus lopšelis-darželis „Berželis“ ir toliau užtikrins ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo tęstinumą nuotoliniu būdu.

Lietuvoje paskelbus karantiną dėl koronaviruso ir dalinai sustabdžius ugdymo procesą darželyje, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai, tariantis ir tarpusavyje konsultuojantis su tėveliais, ugdymo veiklą padės organizuoti namuose.

Siūlomos veiklos:

  • 15–20 minučių teminė mokomoji medžiaga. Mokytojai parengs 15–20 minučių tematinę video ar vaizdo medžiagą vaikams su tam tikromis užduotėlėmis, atitinkančiomis vaikų amžių (piešimas, karpymas, raidelių apvedimai, dainelių dainavimas, eksperimentai, fizinis ugdymas ir kt.). Tai galės būti ir viešai prieinamų šaltinių video ir vaizdinės užduotėlės, pasiūlytos pagal tematiką. Video arba vaizdinė medžiaga bus paskelbta pedagogų ir tėvų pasirinktoje elektroninėje platformoje. Tarpusavyje susitarę, atliktų užduočių, vaikų darbelių ar pažintinės veiklos nuotraukas, kitas užfiksuotas akimirkas tėvai galės įkelti į nurodytą el. paštą arba FaceBook grupę, ar kitą programą, kad mokytojas matytų rezultatus. Taip pat ir kita ugdomoji medžiaga, atitinkanti įstaigos ikimokyklinio ugdymo programą, gali būti skelbiama darželio tinklalapyje ar įstaigos, grupių, specialistų FaceBook paskyrose ir kt., kad tėvai ar kiti vaikus prižiūrintys žmonės laisvai galėtų ja pasinaudoti.
  • Konferenciniai skambučiai. Pasinaudojus skaitmeninių technologijų galimybėmis, talkinant tėveliams, bus organizuoti tam tikra tema, iš anksto sutarus, konferenciniai skambučiai (Skype, Messenger, Viber, Google ir kt.) visos grupėms vaikams. Jų metu galima pasakoti, nagrinėti daug įvairių temų.
  • Individualūs logopedo ir psichologo užsiėmimai vaikams. Švietimo pagalbos specialistai dalinai dirba nuotoliniu būdu (logopedas užsiėmimus organizuoja ir paskiria kiekvienai grupei tam tikrą savaitės dieną). Švietimo pagalbą yra teikiama vaikams, pasitelkiant įstaigai ir tėvams prieinamas vaizdo programas arba užduotis elektroninėje platformoje. Logopedas teikia bendras konsultacijas grupėms (bendradarbiaujant su mokytojais) ir individualias konsultacijas vaikui. Vaikas sesijos arba tam tikro video, vaizdo metu gali matyti, kokius pratimus rodo logopedas, o logopedas fiksuoja, kaip sekasi pratimus atlikti vaikui, galimai pasitelkti ir tėvų pagalbą atliekant sunkesnius pratimus, taip pat tėvai gauna vaizdo įrašus ir užduotis į elektroninį paštą.

Mokytojai naudos Facebook, elektroninio pašto, kitų ryšio priemonių aplinkas, kurios užtikrina skaitmeninio ugdymo turinio pasiekiamumą, teikiamą informaciją ir grįžtamąjį ryšį.

Viliamės, kad tėvai bendraus ir bendradarbiaus su mokytojais, palaikys jų iniciatyvą ir padės savo vaikučiams ugdytis.

Nuotolinio ugdymo-tvarkos aprasas-2020

Protokolas del nuotolinio ugdymo organizavimo 2020

_______________________________________________________________________________

Konsultuos švietimo pagalbos specialistai:

Logopedė Jevgenija:  teiks bendro ir individualaus pobūdžio konsultacijas. Bendro pobūdžio užduotys bendradarbiaujant su mokytojais ir tėvais yra talpinamos grupių elektroninėse platformose.

(mob. tel. +370-646-57755; el. pašto adresas: jevgenijaza@gmail.com)

Logopedinių užsiėmimų tvarkaraštis karantino metu:

Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis
“Lapiukai”, “Kodėlčiukai” “Pčiolki”, “Solnyški” “Žiedeliai”, “Nykštukai” “Sovuški”, “Podsolnuški” “Lapiukai”, “Kodėlčiukai”

Psichologės Vilijos konsultacijos vyks tiesiogiai arba nuotoliniu būdu, bendradarbiaujant su mokytojais ir tėvais; el. pašto adresas vilija.vysniauskaite@gmail.com

Meninio (muzikinio) ugdymo mokytojos Tamaros užduotys yra talpinamos grupių skaitmeninėse platformose, bendradarbiaujant su mokytojais ir tėvais.

Lietuvių kalbos mokytojos Dalios Bovšytės (rusų ir lenkų grupėms) užduotys yra talpinamos grupių skaitmeninėse platformose, bendradarbiaujant su mokytojais ir tėvais.

Fizinio ugdymo mokytojo Luko mankštelės ir rekomendacijos yra talpinamos grupių skaitmeninėse platformose, bendradarbiaujant su mokytojais ir tėvais.

Mankšta ir aktyvioji dalis.
______________________________________________________________________________
Aktyvioji dalis:

Svarbu nepamiršti ugdyti ir tų įgūdžių, kuriems nereikia virtualios ugdymo aplinkos. Tai fizinis aktyvumas, kūrybiškumas, aplinkos pažinimas ir kasdieniai įgūdžiai, tokie kaip mokėjimas naudotis stalo įrankiais, tvarkos laikymasis, stalo serviravimas, asmeninė higiena ir pan.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymui galima išnaudoti įvairias erdves ir daiktus, esančius ne tik ugdymo įstaigoje, bet ir namuose.

Namuose galima atlikti nesudėtingas mankšteles, taip pat įvairius darbelius, skirtus vystyti smulkiąją motoriką. Galima pažinti gyvūnus ir augalus tyrinėjant paveiksliukus knygelėse, žiūrint dokumentinius filmus, pavyzdžiui, http://www.sengire.lt/lt, ar stebint mieste gyvenančius paukščius – kad ir pro langą.

_______________________________________________________________________________

Naudingos nuorodos :

www.sodas.ugdome.lt

www.edukatoriai.lt

https://www.pedagogas.lt/mokymas-nuotoliniu-budu

https://www.e-mokymosi.lt/courses/nemokami

https://mokymosi.lt/e-ikimokyklinis

„Made in Vilnius“ siūlo daug užduočių apie gamtą: https://madeinvilnius.lt/pramogos/gamtininkai-siulo-nemokama-platforma-vaikams-kurioje-gausybe-uzduociu-apie-gamta/

„Storyjumper“ siūlo užduočių knygutes lietuvių kalba. Pvz., https://www.storyjumper.com/book/read/19820518/LIETUVIŲ-KALBOS-DVIBALSIAI , daug užduočių šioje platformoje parinko logopedė, paskelbė jas savo FB paskyroje „Žiogelio logopedinės konsultacijos“ .

„Ikimokyklinis.lt“: https://www.ikimokyklinis.lt/index.php/biblioteka/uzduociu-kraitele/16-eksperimentu-ikimokyklinukams/ 

Youtube kanalo „Tilidūda“ dainelės, kuriame rasite rinkinį „Tilidūda pasakaitės“: https://www.youtube.com/playlist?list=PLwk_rFn7C9Vvu-12l3Eq6cmr7yO7bjRwF