Mieli vaikučių tėveliai, seneliai ir kiti mūsų draugai bei rėmėjai,

Viską, ką turime tauriausio ir gražiausio – savo širdį, meilę, draugystę, pagarbą ir supratimą, skiriame vaikams. . . Tačiau tam, kad jie galėtų atskleisti savo talentus, galėtų patenkinti savo poreikius, atrasti ir išbandyti save skirtingose veiklose jiems reikia dar daugiau. Jūsų ir mūsų paramos.
Todėl maloniai kviečiame ir šiais metais paremti mūsų įstaigos vaikučių ugdymą, skiriant 2 procentus pajamų mokesčio.

Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie lopšelio-darželio “Berželis” plėtros ir skyrus 2 procentus savo pajamų mokesčio.
Surinktos lėšos bus panaudotos grupių edukacinės aplinkos turtinimui.

Aktualūs pakeitimai skiriant pajamų mokesčio dalį paramai:

Įgyvendinus mokesčių reformą, nuo 2019 m. 1,289 karto (iki mokesčių) padidintas darbo užmokestis, taip pat pakeistas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas, todėl pasikeitė ir gyventojų paramai skiriamos GPM dalys:

 • Paramos gavėjams (tarp jų ir meno kūrėjams, išskyrus profesines sąjungas ar jų susivienijimus) bus galima skirti iki 1,2 proc. GPM (anksčiau buvo 2 proc.);
 • Politinėms partijoms — iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.);
 • Profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams — iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.).

Nuo 2022 m. sausio 1 d. keičiasi prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms pateikimo tvarka. Prašymus gyventojai galės pateikti tik elektroniniu būdu per EDS. Jau dabar labai svarbu, kad popierinius prašymus teikiantys gyventojai išbandytų e. būdą ir įgustų teikti prašymus per EDS.

Savo ruožtu Valstybinė mokesčių inspekcija, skatindama pajamų mokesčio dalį skirti elektroniniu būdu, užtikrins specialistų pagalbą visiems prašymus teikiantiems gyventojams (ir/ar gyventojų  grupėms). Prašymai pervesti pajamų mokesčio dalį teikiami iki gegužės 1 d. (šiemet iki gegužės 4 d. imtinai).

Aktualią informaciją, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei parsisiuntimui skirtas VMI parengtas vizualines priemones galite rasti ir specialioje VMI svetainės skiltyje, kuri bus nuolat pildoma.

Kilus papildomiems klausimams, visuomet galite kreiptis į VMI specialistus atvykus į artimiausią klientų aptarnavimo skyrių ar paskambinus telefonu 1882 / +370 5 260 5060.

Valstybinė mokesčių inspekcija

Norite skirti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį paramai?

 KAS GALI SKIRTI PAJAMŲ MOKESČIO DALĮ PARAMAI?

Gyventojai, kurie moka pajamų mokestį nuo jų gaunamo darbo užmokesčio, dividendų, individualios veiklos pajamų ar pelningai parduoto turto, kiekvieną pavasarį deklaruodami pajamas gali skirti sumokėto mokesčio dalį paramai.

KAM IR KIEK PARAMOS GALIU SKIRTI NUO 2020 M.?

 • Iki 1,2 proc. pajamų mokesčio – paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams;
 • Iki 0,6 proc. pajamų mokesčio – profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams;
 • Iki 0,6 proc. pajamų mokesčio – politinėms partijoms.

KAIP SKIRTI PAJAMŲ MOKESČIO DALĮ PARAMAI?

Norint skirti sumokėto pajamų mokesčio dalį pasirinktam paramos gavėjui, užpildytą prašymą (forma FR0512, versija v4) iki gegužės 1 d. (šiemet iki gegužės 4 d.) reikia pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Tai padaryti galima keliais būdais:

Iki 2022 m.

 • Paprasčiausiais ir greičiausias būdas – prašymus pateikti savarankiškai elektroniniu būdu per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (toliau – EDS) arba;
 • Prašymus e. būdu galima pateikti ir atvykus į bet kurią apskrities valstybinę mokesčių inspekciją, kur tai padaryti padės VMI darbuotojai, arba;
 • Užpildytus popierinius prašymus atsiųsti VMI paštu (adresu Neravų g. 8, LT-66257 Druskininkai) arba tiesiogiai įteikti VMI darbuotojui bet kuriame padalinyje.

Nuo 2022 m.

 • Prašymus galėsite pateikti tik e. būdu per EDS.

! Jei anksčiau teiktame prašyme nurodėte, kad paramą skiriate ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui, prašymo tikslinti nebūtina.

KAIP PATEIKTI PRAŠYMĄ E. BŪDU?

 1. Prisijunkite prie VMI Elektroninio deklaravimo sistemos adresu: https://deklaravimas.vmi.lt

_______________________________________________________________________________

Specialią prašymo formą bei instrukcijas, kaip ją pildyti, galima gauti VMI arba interneto adresais:

_______________________________________________________________________

REKVIZITAI

Vilniaus lopšelis – darželis „Berželis“

Įmonės kodas 190026120

Adresas: Taikos g. 187, Vilnius, LT 05209